Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

oneczka

offlineoneczka blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
17537 odwiedzin | wpisów: 73, komentarzy: 337, obserwuje: 51
 

DGP grawitacyjne czy wymuszone

autor: oneczka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Czy możecie sie podzielić doświadczeniami jakie macie w związku z instalacją DPG?

Podjęlismy decyzję o instalacji tego ogrzewania z kominka ale coraz więcej mamy watpliwości, ponieważ niektórzy wykonawcy mówią, że grawitacyjne się nie sprawdza i doradzają nam wymuszone. Mamy więc mętlik, który musi zostać rozwiązany i to na gwałt bo padło pytanie od głównego wykonawcy czy robimy przepusty w stropie... Nie wiemy czy mamy zrobicć tyle samo przepustów przy wyjściu a później przy wejściu do pomieszczeń ( czyli 3 i 3) czy może dać jedno wyjście z kominka a później na poddaszu zrobić rozgałęzienie do każdego z pomieszczeń ( czyli 1 i 3).


Komentarze (7)
autor:iwona25  dodano: 2017-05-10 | 11:45:52
Witam,
Mamy kominek z DPG grawitacyjnym - sprawdza się rewelacyjnie na poddaszu gorąc(3 pokoje). Mamy wariant pierwszy czyli trzy przepusty w stropie czyli w każdym pokoju, a kratka żaluzja jest w ścianie. Oczywiście DPG to dodatkowe źródło naszego ogrzewania, główne to gaz. Rozprowadzenie zrobiliśmy sami nic trudnego.
pozdrawiam
Odpowiedź do iwona25
autor:oneczka  dodano: 2017-05-10 | 15:51:35
dziękuję za informację:) U nas nie ma poddasza użytkowego, rury będą sobie grzecznie leżały na stropie (oczywiście ocieplone) tylko pytanie jak wyprowadzać je od kominka? ;((
autor:endo2plaskigaraz  dodano: 2017-05-11 | 06:52:28
Cieple powietrze zawsze leci w gore. Tak wiec przy chęci ogrzania poddasza sprawdzi się grawitacja. Jednak przy rozprowadzeniu w parterowce zalecam wymuszony obieg. U nas w parterowce po wyłączeniu nawiewu DGP działa ale kiepsko. Również wykonywalem sam 😊
Odpowiedź do endo2plaskigaraz
autor:oneczka  dodano: 2017-05-11 | 11:04:35
A daleko macie pokoje od kominka? Nam kurcze cały czas zależało aby być niezależnym od prądu i stąd te nasze rozterki. Wczoraj rozmawialiśmy z doradcą z działu kominów w Lerua Merlin i on nam doradził, że skoro tak bardzo nam zależy na tej grawitacji to należy to puścić w ścianach pod sufitem przez ściany i zabudować sufitem podwieszanym, dodam którego też chcielibyśmy uniknąć:)))) No i masz babo placek...
Odpowiedź do oneczka
autor:endo2plaskigaraz  dodano: 2017-05-11 | 11:46:49
Spójrz na projekt endo 2-nawiewy mam w pokojach 1m od drzwi wejściowych. W grudniu mialem włamanie i skradziono nam piec gazowy wiec grzalem tylko kpminkiem. Rozpalalem codziennie o 17 zjedna dokladka o 20 temperatura w domu utrzymywala się na poziomie 20 stopni.
Odpowiedź do endo2plaskigaraz
autor:oneczka  dodano: 2017-05-11 | 12:33:59
Aaaa widzisz, teraz to i ja już widzę:)) czyli na pewno robimy DGP! Nie ma przeproś. Dziękuję bardzo za odpowiedzi!:)
Odpowiedź do oneczka
autor:endo2plaskigaraz  dodano: 2017-05-11 | 14:12:43
Nie wiem na jakim jesteście etapie...ale jezeli koniecznie chcecie grawtacje to można tez puścić w warstwie styropianu pod posadzka. Na pewno jest to droższe i trudniejsze w wykonaniu rozwiązanie.
 
Pow. użytkowa: 106.4 m²
Pow. użytkowa: 226.6 m²
Pow. użytkowa: 142.4 m²
Pow. użytkowa: 123.7 m²