Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

oneczka

offlineoneczka blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
17537 odwiedzin | wpisów: 73, komentarzy: 337, obserwuje: 51
 

19.12.2016 Papierki i jeszcze raz papierki

autor: oneczka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dzisiaj odwiedziłam architekta i zleciłam mu wykonanie adpatacji projektu instalacji gazowej (bo była w projekcie gotowym) oraz instralacji wentylacji mechanicznej z rekuperacją - tak aby móc złożyć je razem z pozwoleniem na budowę. Niestety wszystko ma być gotowe dopiero w połowie stycznia:( Nie ukrywam zależało mi na złożeniu wniosku o pozwolenie do końca bieżącego roku...nie udało się...

Z innych bieżących spraw to może tylko tyle, że szukamy ekipy wykonawczej. Co jak się okazuje nie jest łatwe, miłe i przyjemne (w tym miejscu podziekowania ogromne dla madtracka za kontakt do fachowca...:) ). Oferty owszem spływają ale niestety albo ceny są z kosmosu albo firma ma złe opinie i tak ciągle.

Ciekawa jestem jak to było u Was? Chętnie poczytam o tym, że nie tylko my stoimy przed takim problemem a może się mylę...:)

Komentarze (10)
autor:rati88  dodano: 2016-12-20 | 20:36:44
Ja też w tym roku chciałam zdążyć ale końcówka ciąży dała mi w kość i nie miałam siły myśleć o tych papierach naszych.
Mapę mieliśmy i plan zagospodarowania również od jakiegoś czasu. A projekt wybraliśmy ale przed kupnem chcieliśmy go obgadać z architektem i okazała się mała kicha. Papiery na pozwolenie będzie składał w styczniu a wtedy wchodzą nowe przepisy i np. EP zmienia się na 95 a nasz projekt ma więcej i już się nie nadaje. W biurze muszą go nam przerobić na bardziej "eko" i dopiera kupujemy. A Wasz projekt łapie się na nowe przepisz? Bo jak papiery składać w styczniu to musi być już odpowiednio zaadaptowany.
autor:rati88  dodano: 2016-12-20 | 20:39:05
Przepraszam za błędy, słownik w telefonie nie ogarnął ;)
autor:oneczka  dodano: 2016-12-22 | 14:38:56
a co to jest Ep ?;)
Odpowiedź do oneczka
autor:rati88  dodano: 2016-12-22 | 15:55:23
Zapotrzebowanie budynku na energię nieodnawialną. Czym jest mniejsze Ep tym dom jest bardziej energooszczędny.
Jeśli masz już projekt to sprawdź w dokumentach od charakterystyki energetycznej :) nasz projekt już dostosowany i jutro kurier przywiezie.
Ale prezent sobie zrobiliśmy nieświadomie w sumie :)
Odpowiedź do rati88
autor:oneczka  dodano: 2016-12-27 | 10:44:09
Dziękuję za wyjaśnienie, poszperałam i w charakterystyce energetycznej mam wpisane 59 więc jest chyba ok. Martwi mnie jednak fakt, że jest tam odniesienie do norm z 2014 roku a ja o pozwolenie będę składać dokumenty w 2017 i co wtedy...
Odpowiedź do oneczka
autor:rati88  dodano: 2016-12-27 | 16:51:50
To chyba musisz już swojego architekta zapytać albo najlepiej osobę ze starostwa do której będziecie papiery zanosić o pozwolenie czy przejdzie taki projekt czy należy coś z nim zrobić jeszcze.

12.12.2016 projekt instalacji gazowej pozwolenie

autor: oneczka blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Moi drodzy liczę na Waszą pomoc, bo po prostu mam jeden mętlik w głowie jeśli chodzi o pozowlenie na budowę instalacji gazowej.

Sprawa wygląda tak, że mam już adaptację projektu domu i nie wiem czy razem z dokumentacją o pozwolenie na jego budowę składać też adaptację instalacji gazowej czy może złożyć to co mam a później starać sie o kolejne pozowlenie. Taka sama sytuacja jest w przypadku wentylacji mechanicznej tzw. rekuperacji... Niestety jej w projekcie nie ma, więc pewnie będę musiała zrobić projekt...

Może znajdzie się jakaś dobra duszą i mi podpowie jak to wszystko ogarnąć...

---------------------------------
Komentarze (7)
autor:anzbywan  dodano: 2016-12-12 | 15:09:46
Nie musisz składać adaptacji gazu skoro nie ujęty został w adaptacji projektu. Sprawa wygląda tak że jak instalator zamontuje ci instalacje gazowe,wodno-kanalizacyjne i elektryczne, to występujecie do gazowni, wodociągów i energetyki, o warunki przyłączy do budynku, i jak je otrzymacie to na tej podstawie instalator robi przyłącza do budynku,oczywiście instalator ma wydać papiery dla danych instytucji dokumenty odbioru przyłączy i jak to załatwicie to zawieracie umowę o korzystanie w paliw. Przy okazji geodeta powinien zrobić mapkę renamentu po geodezyjnego przy okazji zrobi wam mapkę która będzie potrzebna do odbioru domu w nadzorze budowlanym..
autor:magiczna5  dodano: 2016-12-12 | 15:57:40
Hej. Właśnie jestem na bieżąco z gazem. Do jego przyłączenia potrzebne jest pozwolenie na budowę. Oczywiście musisz najpierw wystąpić o warunki do gazowni. Możesz wystąpić o pozwolenie na budowę gazu razem z pozwoleniem na budowę domu, oczywiście musisz mieć projekt. Wszystko zależy w jakim terminie planujesz się wprowadzić i jakie terminy wykonania przyłącza (kolokwialnie mówiąc postawienia skrzynki) ma Twój lokalny dostawca gazu. Generalnie od momentu postawienia skrzynki gazownia może (u mnie tak jest) narzucić Ci termin podpisania umowy i odbioru gazu (u mnie 3 miesiące), jeśli się nie wyrobisz mogą doliczać odsetki karne. Ale najlepiej dowiesz się dzwoniąc do lokalnego dostawcy gazu. Pozdrawiam i powodzenia :)
autor:katarzyna1  dodano: 2016-12-12 | 16:12:56
Zapraszam do mnie na blog. W przedostatnim wpisie jest wszystko dokładnie opisane, ale bez pozwolenia ani rusz...
autor:oneczka  dodano: 2016-12-12 | 17:00:33
Dziękuję wszystkim za informacje, faktycznie muszę zadzwonić chyba do tej gazowni i podpytać o te terminy. Wystąpiłam do gazowni o warunki przyłącza i wiem że właśnie one wystarczą do uzyskania pozwolenia na budowę domu... Nadal się jednak zastanawiam co lepsze czy złożyć projekt gazu razem z projektem domu czy dać sobie spokój i zabrać się za gaz później a teraz zająć się tylko pozwoleniem na budowę domu...
Odpowiedź do oneczka
autor:magiczna5  dodano: 2016-12-12 | 17:49:24
Ja żałowałam, że zaczekałam z pozwoleniem na gaz. Po 2 latach tracą ważność warunki przyłącza gazowego. Musiałam występować o nowe. Mapka do celów projektowych też mi się "przeterminowała" ale na szczęście w UM nie robili mi z tego powodu problemów i przyjęli projekt na starej mapce (nowa kosztowałaby ok. 700 zł). Pozwolenie jest ważne chyba trzy lata, tzn. w tym czasie musisz rozpocząć budowę. Nie jestem tylko pewna czy jeśli dostaniesz pozwolenie na budowę domu i tam będzie wyszczególnione, że w jego ramach masz także pozwolenie na wykonanie przyłącza gazu, to musisz je zrobić aby odebrali Ci budowę. Ja mam tak ze zjazdem z drogi. Muszę go zrobić przed odbiorem domu, gdyż pozwolenie na budowę też go obejmowało. Uff mam nadzieję, że Ci nie namieszałam.
autor:oneczka  dodano: 2016-12-16 | 09:55:47
Podjęliśmy decyzję, że złożymy dokumenty w komplecie z wnioskiem o pozwolenie na budowę domu.
autor:madtrack  dodano: 2016-12-19 | 16:53:20
A u nas z gazem jest tak. Zjemnego jeszcze nie ma, ale jest plan ze za dwa lata bedzie. Zlozylem wniosek o warunki przylaczeniowe, ale pozwolenie mialem z ekogroszkiem. Teraz zeby wrocic do gazu musialem zrobic projekt zamienny instalacji grzewczych. Na poczatku bede mial butle a pozniej podlaczam sie doziemnego. O tyle :-)
 
Pow. użytkowa: 100.3 m²
Pow. użytkowa: 125.3 m²
Pow. użytkowa: 113.3 m²
Pow. użytkowa: 87.9 m²